Foto1 Foto2 Foto3 Foto4 Foto5
Úvodní strana

Městský plavecký stadion Lužánky

19.4.2019, pátek
otevřeno do 22:00 poslední vstup 21:00

Městský plavecký stadion Lužánky

Od roku 2010, kdy jsme získali plavecký stadion za Lužánkami do své správy, se snažíme každou sezónu přinést veřejnosti něco nového, zlepšeného, opraveného... Přijďte zhodnotit, jak se nám to daří - od střechy a oken přes příjemný bar až po skokanská prkna - je na co se dívat. Nabízíme tradičně služby plavcům, školám a sportovním oddílům. Ale náš Dětský vodní svět navštivte rozhodně i se svými ratolestmi - budete spokojeni!

Plavecký bazén

Plavecký bazén

Jediný brněnský padesátimetrový bazén s osmi drahami pro plavce jistě znáte. Svou hloubkou 1,8 - 5 m a teplotou vody 27°C je určen pro veřejnost i vrcholové sportovce. Skokanská věž a prkna ke sportovnímu prostředí neodmyslitelně patří.
Další informace zde.

Relaxační bazén

Relaxační bazén

Nejen rodiče s dětmi potěší pobyt v bazénu teplém až 34°C s hloubkou jen 0,8 m. K relaxačnímu bazénu náleží také zázemí „Dětského vodního světa“ s vlastními sprchami, umyvadly i sociálním zařízením. Vaši nejmenší mohou doplnit pobyt ve vodě i zábavou v herničce a odpočinkem v některé z dětských postýlek.
Další informace zde.

Občerstvení

Občerstvení

Zveme vás do našeho Aquabaru. Občerstvení je přístupné z vestibulu haly i přímo od bazénu. Příjemné posezení, dobrá káva, dezerty, teplé pokrmy. Pobyt vám zpříjemní i připojení k WiFi. Prohlédněte si jídelníček.
Další informace zde.

Zázemí a šatny

Zázemí a šatny

Snažíme se myslet na všechny návštěvníky. Přístup do plaveckého stadionu i šaten je proto bezbariérový, ale máme pro vás připraven i stojan na kola v dohledu pokladen. V nedávno zrekonstruovaných šatnách na vás čeká 250 prostorných uzamykatelných skříněk na čip, převlékací kabinky a panely se zrcadly a ručními fény pro dosušení. Posedět můžete i v masážním křesle.

Prodejny v obchodní pasáži

Prodejny v obchodní pasáži

Mgr. Miloš Zezula - TRYGON BRNO
Největší prodejna s technikou pro rekreaci i profi speleopotápění, šnorchlování, freediving. Centrum potápění - škola a kurzy.
www.trygonbrno.cz, telefon: 541 243 872, e-mail: info@trygonbrno.cz

SA2XL-SPORT, s.r.o.
Prodej plaveckých potřeb, potápěčského vybavení, sportovních oděvů a obuvi.
www.swim-shop.cz, telefon: 573 342 570, e-mail: lagunasport@seznam.cz

Historie stavby

Historie stavby

V šedesátých letech 20. století se město potýkalo s nedostatkem vodních ploch, které by se mohly využívat pro výcvik neplavců, sportovní tréninky či rekreační koupání. Začalo se tedy s tvorbou projektu, jehož autorem byl Ing. Arch Otakar Oplatek. Hlavním záměrem bylo vybudovat ústřední sportoviště, které by se skládalo z celoroční kryté plovárny s tělocvičnou, letní plovárny se třemi bazény a brouzdalištěm s tribunou až pro 3600 návštěvníků i s rozsáhlou zatravněnou rekreační plochou. Z rozsáhlého projektu se od roku 1967 podařila zrealizovat pouze první etapa – výstavba kryté plovárny, která přivítala prvního návštěvníka dne 9. 12. 1978. Stavba má unikátní střechu od projektanta Ferdinanda Lederera a pojme až 1200 diváků.

V roce 2016 město Brno odkoupilo zbylá 2% a je vlastníkem celého stadionu včetně vedlejšího objektu posilovny. Prodej kryté plavecké padesátky s příslušenstvím nabídl městu Brnu insolvenční správce společnosti, která bazén vlastnila a ocitla se v konkursu. Nyní spravuje brněnský plavecký stadion společnost STAREZ - SPORT, a. s.